Tel.: +420 585 634 801 Mail: botany@upol.cz
Katedra botaniky
Pro studenty
Kontakt
Tel.: +420 585 634 801
Mail: botany@upol.cz

Celý kontakt   Celý kontakt
Přírodovědecká fakulta UPOL

Katedra Botaniky Přírodovědecké fakulty univerzity Palackého v Olomouci

Katedra botaniky zajišťuje v rámci odborného studia biologie a ekologie, molekulární biologie, biochemie, biofyziky, ochrany a tvorby životního prostředí, a v učitelských kombinacích s biologií výuku širokého spektra botanických a obecně biologických předmětů. Katedra je garantem učitelského studia biologie, magisterského studia botaniky a doktorského (PhD.) studia botaniky.
Více  Více o katedře
Aktuality
Nebyly nalezeny žádné oznámení.
Oznámení pro studenty
25.1.2023
SZZ bc. biologie - otázky

Soubor se zněním státnicových okruhů je ke stažení k dispozici zde.

Za komise SZZ bc. biologie M. Sedlářová

"Student má povinnost si zapsat všechny předměty státní závěrečné zkoušky daného oboru na jeden termín. Obhajobu závěrečné práce je možné konat odděleně" viz Směrnice, kterou se provádí některá ustanovení Studijního a zkušebního řádu UP (I. úplné znění účinné dnem 1. 9. 2017)

https://files.upol.cz/sites%2Fpub%2FPubNormy%2FSmernice-k-SZR-2017.pdf

5.2.2019
Nabídka studentských diplomových popř. bakalářských prací

Izolace a charakterizace mutantní linie štírovníku (Lotus japonicus) pro polyfenol oxidázu.

Srovnávací mapování dormance semen hrachu (Pisum sp.), cizrny (Cicer sp.) a čočky (Lens sp.).

Genetické  aspekty domestikačního znaku pukavosti lusku u hrachu (Pisum).

Informace a kontakt: Doc. Ing. Petr Smýkal, Ph.D. Katedra botaniky, Univerzita Palackého v Olomouci, petr.smykal@upol.cz

Přibližně před deseti tisíci lety, proběhla jedna z nejvýznamnějších změn v lidských dějinách, přechod od lovu zvěře a sběru rostlin, k pěstování rostlin a chovu zvířat a vzniku zemědělství. Proces postupné přeměny z planých na kulturní formy (domestikace) byl u všech hlavních plodin dovršen přibližně před čtyřmi tisíci lety a proběhl na několika geografických místech. Tyto změny zahrnovaly například tyto znaky: zvýšení počtu semen, změny velikosti a tvaru semen, změny v architektuře rostlin apod., ale klíčovými byly eliminace dormance a vypadávání semen. Tato genetická modifikace planého druhu vyúsťující ve vytvoření nových forem pro potřeby člověka, vedla v mnoha případech k vysoké či úplné závislosti na člověku, především ztrátě přirozené schopnosti reprodukce. Práce spočívá v literární rešerši dostupných publikací, kombinující experimentální postupy a znalosti botaniky a molekulární genetiky.

21.12.2016

V příloze najdete základní požadavky na bakalářské a diplomové práce, které se předkládají k obhajobě na Katedře botaniky. Jejich dodržování předejde případným problémům.

Za členy komisí SZZ M. Sedlářová

Izon favicon Copyright © Katedra botaniky Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého, IZON s.r.o., 2011 - 2024
RSS  RSS  |   Mapa stránek  |   Kontakt